REGNUM IRAE: Noční můra

V krajině uplynul nějaký čas od posledních úspěchů frakce Vody a jejího záhadného vůdce Bronsona Boyla. Ten jako první dokázal nejprve zbudovat jednoduché zařízení pro zisk many z vodního toku ve své domovině. Toto dílo sice prověřilo funkčnost konceptu, ale nebylo dostatečně bytelné, aby mohlo nepřetržitě vyrábět manu po delší čas. Proto se během toulek po okolí zajímal o starou předválečnou infrastrukturu, která mohla poskytnout další vodítka a hlavně technologie pro další rozvoj. Průzkumy terénu v okolí domoviny odhalily několik vhodných lokací – starý jez se zázemím a někdejší elektrárnu nedaleko. Jakmile bylo zařízení postaveno a zprovozněno pomocí té trochy many vyrobené na původním, vydal se k pramenu řeky, aby si ověřil, že nehrozí zastavení výroby many a zároveň se při té příležitosti dozvěděl něco málo o hloubení studen. Jeho expedice byly dosud úspěšné, nově opravené vodní dílo funguje – zdá se – spolehlivě a generuje pravidelný přísun many; a technologické poznatky budou dále využitelné.

Oproti tomu Victor Corvin narazil na komplikace se získáváním many z fosilních paliv, která jeho nohsledi z ohnivé frakce objevili ve své domovině. Jeho vědec nebyl podle všeho dosud schopen rozlousknout funkci spalovacího kotle, který by dokázal suroviny spolehlivě a efektivně přetvořit v rozumné množství many. Vyslal tedy své špehy do krajiny, aby se pokusili najít nebo ukrást technologické řešení, které mu umožní jeho zařízení zprovoznit, popřípadě získat alespoň dílčí množství many, nezbytné pro zahájení operací mimo domovinu.

Frakce Vzduchu narazila na podobné problémy jako Oheň – větrné zařízení pro zisk many stále není funkční, dosud neznámý Alarata Muerte tedy narazil na nedostatek many, které jej brzdí v další činnosti.

O frakci Země dosud nejsou žádné informace, artefakt tohoto živlu buď dosud nebyl objeven žádnou postavou, nebo tato zůstává důsledně skryta.

Protože vývoj ve frakci Vody a její nejnovější výdobytky nenechávají Corvina chladným, okamžitě se rozhoduje pro přepadovou akci, jejímž cílem má být zpomalit konkurenční frakci Vody a zároveň získat manu a/nebo technologie, které bude moci využít do budoucna a ukončit tak status quo ve vlastní frakci.

Corvin se postupně dozvídá, že Boyle a jeho přívrženci dokázali pro svoji akci získat větší množství ozbrojených dobrovolníků, zatímco on sám má jen své nejvěrnější přívržence a je tedy výrazně početně znevýhodněn. Pokud tedy bude chtít se svou přepadovou akcí pomýšlet na úspěch bez přijetí takřka sebevražedného rizika, bude mít na provedení vyhrazenu pouze noční dobu, a navíc nemůže počítat s tím, že shromáždí dostatečné množství many, aby mohl na cílovém území strávit více než jeden den. Okno k provedení akce se mu tedy smršťuje na jedinou noc, během níž musí splnit maximum úkolů – a poté z terénu ustoupit. Na druhou stranu mu čas v terénu za světla může stačit k tomu, aby si dané území zmapoval pro případ, že by se na něj chtěl ještě vrátit.

Je mu totiž jasné, že pokud by jeho akce skončila neúspěchem, Boyle si území připojí ke své frakci a opravdové dobývání by vyžadovalo mimo značných zásob i mnohem lepší znalost terénu.

Otázkou zůstává, jakým způsobem všechny zúčastněné frakce budou ještě schopny vylepšit své schopnosti a doplnit stavy přívrženců, aby zvýšily své šance na zdárné splnění vlastních úkolů.

Jedno je jisté. Mimo vlastního území, které dosud nikdo zcela nekontroluje, a které je potencionálním zdrojem many stejně jako strategickým výchozím a opěrným bodem na půli cesty mezi Ohněm a Vodou, se jedná o technologie získávání many, kterými dosud disponuje jen Voda, a které ostatním frakcím zoufale chybí, a dále jde i o manu samotnou, kterou bude muset Boyle do cílového prostoru transportovat, aby pomocí jí rozběhl svůj nový projekt.
Všechny frakce mají ještě nějaký čas, aby si rozvrhly své aktivity do startu akce tak, aby si „odemkly“ skilly a získaly nějakou manu, nezbytnou pro expedici na vzdálené území.

Ale čas letí a Boylův velký den se blíží. Dokáže Corvin držet krok? Dokáží se zapojit i frakce Vzduchu a Země a třeba i zvrátit rovnováhu sil? Už brzy uvidíme.

Všechno směřuje ke konfrontaci – noční můře.

Organizátor, hráč pokeru, airsofťák a LARPer.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář