Operace Tiffany: Debriefing

Úvodem

Operace Tiffany se uskutečnila dle plánu 14.-15.2.2020 v prostoru mezi Napajedly, Uherským Brodem a Březůvkami na Zlínsku. Zapojily se do ní dva týmy frakce Fire Corp a dva týmy frakce Earth Corp. Na straně bránící Water Corp se prezentovala osmičlenná jednotka sil rychlé reakce (QRF).

Útočící jednotky vstoupily do prostoru od cca 22.00, přičemž první poplach byl vyhlášen na bodě Casino o půlnoci.

QRF

Po poplachu na bodě Karma asi deset minut po půlnoci vyrazila do terénu jednotka QRF s cílem lokalizovat narušitele na daném vrtu. V temné noci se podařilo krátce navázat vizuální kontakt s neupřesněnou jednotkou, která se ale dokázala z kontaktu vyvázat a už se ji nepodařilo znova lokalizovat.

Dvě vozidla QRF se poté v reakci na poplach na bodu Indigo v 00.48 přesunuly do blízkosti kóty Labyrinth, kde byl očekáván kontakt s jednotkou, dle předpokladu se pohybující tímto směrem. Po několika hodinách strávených hlídkováním a patrolováním na přilehlé komunikaci a lesíku, jakožto i přímo na vrtu Labyrinth, byla QRF připravena ke stažení na základnu. Než ale došlo k rozkazu, cca 02.20 došlo ke kontaktu s jedním z útočícím týmů, kdy poslednímu zajišťovacímu střelci přišli do rány hned tři protivníci. Podařilo se mu je těžce zranit, přičemž sám utrpěl těžké zranění. Během pátrání po přeživším členovi útočícího týmu byli lehce zraněni další dva kontraktoři Water Corp, i tento byl nakonec eliminován.

Všichni zranění kontraktoři, identifikovaní jako tým Earth Corp s volacím znakem Rytíř 10, byli doraženi (kriticky zraněni), mezi nimi byl lokalizován chemik, jemuž byl zabaven vzorek, získaný na vrtu Indigo. Vyřazený tým byl instruován započít regeneraci, jednotka QRF byla naložena do aut a převezena na základnu za účelem přeskupení a ošetření zraněných.

Po asi dvouhodinové přestávce na základně byla jednotka vypravena do terénu po rozednění okolo 07.00, nicméně na nejjižnějších bodech Elysium a Hyacinth nebyl navázán žádný kontakt. Jednotka se vrátila na základnu s nepořízenou v cca 14.30, kdy už bylo organizačním týmem povrzeno, že Fire Corp dokázali úspěšně exfiltrovat z prostoru. Zbývající jednotky Earth Corp nebylo už možno lokalizovat.

Zhodnocení

Jednotka QRF byla oproti záměru silně poddimenzována – původní předpoklad počítal s minimálně třemi, ideálně čtyřmi plnohodnotnými týmy, které se ale naplnit ani zdaleka nepodařilo.

Záměr dostat do kontaktu minimálně jeden tým z každé frakce, především však Fire Corp, se nepodařilo naplnit. Důvodem byla především dobrá strategie Fire Corp, která se do kontaktu nedostala prakticky v žádném případě, což bylo podle všeho jejím záměrem. Díky tomu se podařilo Fire Corp získat drtivou většinu bodů a stává se jednoznačným vítězem operace.

Dalším faktorem byl předpokládaný postup útočících jednotek, který se QRF snažila předjímat, což se ukázalo jako prakticky nemožné. Poplachy na bodech chodily do centrály QRF zdánlivě tak nahodile, že nebylo možné z nich vyvodit konkrétní informace.

Oproti tomu Earth Corp měla výraznější problémy – podle všeho i s navigací a pohybem samotným. Jeden z týmů byl eliminován jednotkou QRF, přičemž druhý podle všeho spíše řešil otázky vlastního přežití a z terénu se nakonec ani nedostal.

Chemie a výsledky z vrtů

Bude oficiálně doplněno po dodání organizátorem. V návaznosti na četnost správných měření budou jednotlivým frakcím přiděleny výhody do budoucna.

Územní zisky

  • Fire Corp – vítěz – získává 7 katastrálních území do svého držení na herní mapě
  • Water Corp – získává 4 katastrální území na základě úspěšného zásahu a zabavení vzorku
  • Earth Corp – získává 1 katastrální území za úspěšné změření alespoň části vrtů

Nový stav kampaně je reprezentován v herní mapě viz odkaz.

Organizační zhodnocení

Z organizačního hlediska proběhla akce v pořádku, bez zranění a škod na vozidlech. Nedostaly se ke mně žádné zprávy o nedostatcích ve fair-play, nejasnosti nebo konflikty.

Z personálního hlediska bych chtěl zaprvé pochválit všechny, kteří se zúčastnili, ač akce ze své podstaty slibovala – především pro méně zkušené – spíše poměrně drsnou zkušenost. Všem útočníkům bych tímto chtěl vyjádřit svůj respekt.

Navíc, kontraktorům z Fire Corp bych chtěl pogratulovat k vynikajícímu výkonu a úspěchu.

Za Water Corp QRF bych rád poděkoval týmu z OSVK, který nás podpořil, přinesl nové invence, smysl pro humor a vytvořil kostru jednotky. Speciální gratulace Lukášovi k jeho fragovému hat-tricku. Děkujeme, rádi vás zase uvidíme!

Díky Gándhímu a Psychovi, že je na ně spolehnutí – jako vždy. A Kadetovi, že mi pomohl rozmístit vrty, což se taky snadněji řekne, než udělá.

V neposlední řadě díky Petrymu, který celou akci vymyslel a z velké části zorganizoval. Věřím, že nebyl zklamán a operace splnila zamýšlený cíl.

Všem účastníkům bych rád popřál rychlé dobití baterek, vítězům zadostiučinění, poraženým poučení a organizátorům dostatek fantazie a vůle k pořádání dalších bojovek.

Díky všem a zase příště!

 

 

 

Organizátor, hráč pokeru, airsofťák a LARPer.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář