Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Katanga: LEGION

25.10.2019 - 27.10.2019

250CZK

Horké africké podnebí, spalující slunce, všudypřítomný prach, chuť krve a olova, šustění peněz a kouzlo koloniálních časů, to vše Vás čeká ve francouzské kolonii Katanga v divokých 60. letech.

Drazí přátelé, Katanga je nádhernou zemí, přímo skvostem černého kontinentu. Každý turista, který do země zavítá by měl znát několik základních informací o této francouzské kolonii.

Fauna

Kolonie Katanga je velice bohatá na různorodé živočišné druhy a je již po staletí častým cílem objevitelských výprav. Ze všech je možno vyjmenovat dva nejvzácnější.
Přímošlap růžovooký (Erectofetcus lupo) je lidoop příbuzný gorilám. Vyznačuje se vzpřímenou chůzi a výrazně růžovými očními stíny. Je častým terčem pytláků pro svou kožešinu a získal si oblibu v tradiční východní medicíně, kde se výrobky z něj používají jako antirevmatikum a afrodisiakum
Papoušek Polihsénův (Polytelis polihsenii) je vysoce vzácný druh papouška, kterého se dosud nikdy nepodařilo ulovit do zajetí. Místní národy jej uctívají jako božstvo.

Geografie

Katanga je země ve východní Africe. Povrch je převážně hornatý, pokrytý řídkými lesíky a pláněmi. Podnebí je díky nepříznivým mořským proudům spíše chladné, suché. Většina země se nachází v nadmořské výšce nad 1200 m.n.m. Jediný významný vodní tok v zemi představuje řeka Wanda.

Hospodářství

Průmysl země je nevýznamný a zaměřený výhradně na energetiku, potravinářství a keramické výrobky.
Hospodářský významná je těžba nerostných surovin. Země je bohatá na ložiska železné rudy a wolframu. Právě bohatá naleziště železné rudy vyvolávají vysoký zájem Francie o tuto zemi.
Spousta obyvatel pracuje v zemědělství, významnými artikly jsou obiloviny a káva.

Obyvatelstvo

Země je poměrně výrazně přelidněná. Obývá ji přes 22 000 000 obyvatel převážně mladého věku. Když odhlédneme od minorit, které tvoří bílí Evropané, Číňané, Indové či Pakistánci, tvoří obyvatelstvo dvě majoritní etnika. Takřka 70% černošského obyvatelstva tvoří národ UTU, obyvatelé silně afrického vzhledu, tmavé, až uhlově černé pokožky a silných afrických rysů. Menší podíl, asi 30% černošského obyvatelstva tvoří kmen FODÉ, černoši barvy světlejší, hnědé, kávové, kteří jsou více podobní Evropanům, mají méně výrazné lícní kosti, ušlechtilejší vzhled, výjimkou nejsou ani světlé vlasy. Část obyvatel je křesťanská, ale najdeme i určité malé procento muslimů a samozřejmě své vyznavače mají primitivní animistická náboženství, které uctívají Papouška Polihsénova, kterého nazývají „Ptačí Bůh“

Více info na FB stránkách akce.

Podrobnosti

Zahájení:
25.10.2019
Ukončení:
27.10.2019
Cena:
250CZK
Štítky Akce:
, , ,
Webová stránka:
https://www.facebook.com/KatangaLARP

Pořadatel

OSVK
Webová stránka:
www.osvk.cz

Místo konání

Poličná
Telefon:
+4204402804
Webová stránka:
https://www.facebook.com/KatangaLARP

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Přejít k navigační liště